3. Bilgisayar Mühendisleri Proje Yarışması - CENGA

YARIŞMAYLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER

  1. Sunumlar, 16 Mayıs Perşembe günü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Konferans Salonu’nda (bölüm binası zemin kat) yapılacaktır.
  2. Tüm ekip üyeleri sunum planında belirtilen saatte hazır bulunmalıdır. Sunum saatinde dersi olan öğrencilerin, sunum için dersin öğretim üyesinden izin alması beklenmektedir.
  3. Sunum için dizüstü bilgisayar getirilmesi gerekmektedir. Ayrıca, ihtiyaç varsa, dizüstü bilgisayarın projektöre bağlantısı için gerekli ara birimler (HDMI VGA dönüştürücü vb.) getirilmelidir.
  4. Proje başına ayrılan 15 dakikanın kullanımı aşağıdaki şekilde olacaktır:

5 dakika: Projenizi genel olarak tanıtan Power Point sunumu

5 dakika: Projenin canlı olarak gösterilmesi

5 dakika: Soru - Cevap

  1. Her proje için, 5 dakikayı geçmeyecek şekilde Power Point sunumu hazırlanmalıdır.
  2. Projelerin canlı olarak gösterilmesi gerektiğinden, projelerin mutlaka getirilmesi gerekmektedir.
  3. Projeler; aşağıdaki kriterler üzerinden değerlendirilecektir.

PROJENİN YENİLİKÇİ YÖNÜ (30 PUAN)

PROJENİN AR-GE İÇERİĞİ ve YÖNTEM (30 PUAN)

PROJENİN EKONOMİK YARARA VE ULUSAL KAZANIMA DÖNÜŞEBİLİRLİĞİ (30 PUAN)

SUNUMUN İÇERİĞİ VE ETKİSİ (10 PUAN)

 

Jüri üyeleri:

Alper Özcan - Softtech

Cantekin Güneşer - Novartz Bilişim

İbrahim Şendoğan - Smartiks Yazılım

Cem Nuri Aldaş – BMO

Ozan Korkmaz – APlus Enerji

 

Birincilik Ödülü:

1 adet Apple iPad Mini 4

APLUS Enerji firmasında ücretli yaz stajı

İkincilik Ödülü:

Teknoloji Market Hediye Çeki – 750 TL

Üçüncülük Ödülü:

Teknoloji Market Hediye Çeki – 500 TL

Jüri Özel Ödülleri:

Softtech firması “Hoş Geldin Kiti”

Proje Yarışması Sunum Takvimi

Ad - Soyad

Proje Adı

Sunum Saati

ÇAĞRI ALDEMİR, İBRAHİM MERT GÜL, ONUR POLAT, RAMAZAN SEYHAN

YA-4.0

09:00

METİN ORAK

DEVSEATER

09:15

ZEYNEP BEYZA İNCİK, BÜŞRA ÇELİK, RUMEYSA KUMRU

N-AFK

09:30

MAHMUT SAT, DENİZ DOĞUŞ UYMAZ

AR NEWSPAPER

09:45

MERTALP TAŞDELEN

TREE LIBRARY

10:00

İBRAHİM HALİL KOYUNCU, SELAHATTİN SÖNMEZ

AFAD ANDROID APP

10:15

ARA -> 10:30 - 10:45

ALİ MERT ÖZHAYTA

FOODIE

10:45

BURHAN GÜMÜŞSOY

MOVIE APP

11:00

ESRA ERTSAK

IOT FACE RECOGNITION DOOR

11:15

KÜBRA ÇETİNKAYA

DETECTION

11:30

EMİRHAN ÜLKEN

CENGWIZ

11:45

İSA İMADOĞLU, ALPEREN ÇİÇEK

OTONOM ARAÇ SİMULASYONU

12:00

ÖĞLE ARASI -> 12:15 - 13:30

İSMAİL TOLU

PERSONEL TAKİP OTOMASYONU

13:30

ANIL KUŞÇU

PRIVATE CLOUD COMPUTING

13:45

ÜMİT ÇEKİRGE

DOLPHIN

14:00

BERAT YILDIZ, MURAT DEMİR

PSYCHAPP

14:15

CEM ÖNEL, DİDEM DURUKAN, YİĞİT ŞİMŞEK, BARIŞ GÖRGÜLÜ

QUESTION ANSWERING CHATBOT

14:30

ELMAN BADALOV, UĞUR DURAN

SALARY CALCULATION SYSTEM

14:45

ARA -> 15:00 - 15:15

BURAK AKTEN

MELANOMA DETECTION ON ANDROID MOBILE SYSTEM BY USING DEEP LEARNING

15:00

SEZGİN GÜVEN SARI, FURKAN ÖZKAN

GÖR BENİ

15:15

OĞUZHAN ELKAPMIŞ

AMİRAL BATTI

15:30

 

Sorularınız için fakay2004@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

16 Mayıs 2019, Perşembe @ 8:30 - 17:30

Sponsorlarımız

  • image description
  • image description
  • image description